Directed by
Darren Paul Fisher | ... | (directed by) |
Writing Credits
Darren Paul Fisher | ... | (written by) |
Cast (in credits order)
Produced by
Sheryl Crown | ... | executive producer |
Rebecca Knapp | ... | producer (produced by) |
Gary Phillips | ... | executive producer |
Daniel M. San | ... | producer (as Daniel M San) (produced by) |
Jez San | ... | executive producer |
Mark Vennis | ... | executive producer |
Music by
Paul Leonard-Morgan | ... | (music by) |
Cinematography by
Nemone Mercer | ... | director of photography |
Editing by
Christopher Mill |
Casting By
Sue Jones | ... | (casting by) |
Production Design by
Katie Carter |
Art Direction by
Mari Lucaccini |
Costume Design by
Joanna Lynch | ... | (as Joanna Campbell) |
Makeup Department
Belinda Green-Smith | ... | hair designer / makeup designer |
Cate Hall | ... | assistant makeup artist |
Stacey Kutzak | ... | hair stylist / makeup artist |
Production Management
Claire Kendall-Price | ... | production manager |
Second Unit Director or Assistant Director
Kate Brontë-Stewart | ... | second assistant director |
Patrick Chadwick | ... | daily third assistant director |
Neil Chapelhow | ... | third assistant director |
Alex Moss | ... | second assistant director |
Gareth Risdale | ... | second second assistant director |
Art Department
Chris Barber | ... | property master |
John-Paul Harney | ... | graphic designer |
Emily Johnson | ... | daily art department assistant |
Heeran Master | ... | daily art department assistant |
Sophie Orlando | ... | art department assistant |
Amparo Piñeiro | ... | art department assistant |
Ellie Shears | ... | assistant art director |
Mark Sutherland | ... | carpenter |
Richard Symons | ... | daily art department assistant |
Dino Zocchedu | ... | graphic designer |
Sound Department
Anthony Faust | ... | adr mixer |
Adam Toy | ... | sound recordist |
Stunts
David Goodall | ... | fight arranger |
Malcolm Weaver | ... | stunt coordinator |
Camera and Electrical Department
Daniel Bishop | ... | steadicam operator |
Alex Brown | ... | lighting technician |
Pete Carrier | ... | electrician |
Leo Holba | ... | focus puller |
Steve Jenkins | ... | still photographer: poster |
Peter Lowden | ... | epk cameraman |
Sam Rawlings | ... | clapper loader |
Barnaby Sweet | ... | best boy |
Richard J. Wood | ... | lighting assistant |
Lee Wooster | ... | gaffer |
Location Management
Leonora Rodkin | ... | location manager |
Music Department
Don Gallacher | ... | music supervisor |
Script and Continuity Department
Julian Page | ... | script supervisor |
Additional Crew
Liz Cater | ... | assistant production accountant |
Felix Coles | ... | runner |
Philip Andrew Dalby | ... | key floor runner |
Richard Hatherell | ... | production coordinator |
Julia Malewski | ... | production assistant |
Elias Millward | ... | production coordinator |
Archie Muller | ... | runner (as Archiebald Muller) |
Aisha Salu | ... | runner |
Kareen Thomas | ... | runner |
Thanks
Stephanie Bamberg | ... | thanks |